Fundacja Ja, Nauczyciel

Dlaczego w ten sposób?

Znalazłeś/znalazłaś się tu, ponieważ posiadasz pewną cechę...

 

Cechę, którą bardzo cenimy - ciekawość. Dlatego serdecznie ci gratulujemy tej megamocy, i razem z Tobą cieszymy się, że doczekaliśmy tak ciekawych czasów!

Jak zapewne zauważysz bawiąc się naszymi quizami na platformie KtoTyJesteś?, nie do końca poważnie podeszliśmy do tematu patriotyzmu i historii Polski - a to dlatego, że nie uważamy, iż o naszej historii zawsze należy mówić z nadęciem, które sprawia, że tak wielu z nas tej historii nie czuje. 

Dlatego na naszym portalu nie kładziemy nacisku na naukę i wiedzę - chcemy, żeby podróż, jaką jest edukacja, czyli poznawanie świata, była inspirująca i przyjemna

Jeżeli taką będzie, będzie też bardziej skuteczna. 

Dlatego w naszych materiałach znajdziesz dużo humoru, czy to językowego, czy to sytuacyjnego, czy to graficznego.

Wykorzystaliśmy przy tworzeniu materiałów historycznych narzędzia jak najbardziej przyszłościowe. Większość zdjęć, które ilustrują nasze quizy wygenerowała sztuczna inteligencja. Oczywiście musieliśmy jej pomóc odpowiednio kierując stylem i przekazem. 

Mamy nadzieję, że te zdjęcia pozwolą Ci poczuć klimat historii bardziej, bliżej niż ze smutnych i nienaturalnych portretów zwykle używanych w książkach historycznych.

Postaci, które chcemy wam przybliżyć, staną się bardziej realne, gdy zdamy sobie sprawę, że też byli dziećmi, nastolatkami tak ja my/wy.

Zachęcamy do poszukania w nich inspiracji do własnego samorozwoju.

Jeżeli jesteś nauczycielką lub nauczycielem, prosimy o podzielenie się z uczniami i uczennicami naszą stroną, a jeżeli chcesz uczestniczyć w dalszym tworzeniu materiałów takich jak te, zapraszamy do zarejestrowania się na naszej stronie jako autor/ka. Po zweryfikowaniu będziesz mogła/mógł wraz z nami bawić się nowoczesnymi narzędziami aby robić edukację, którą uczniowie lubią.

Jeżeli jesteś uczniem/uczennicą, życzymy miłej zabawy - nigdy nie przestawajcie być ciekawscy!

 

Z życzliwymi pozdrowieniami,

Dariusz Sochacki

Prezes Zarzadu Fundacji Ja, Nauczyciel

Pomysłodawca i koordynator projektu KtoTyJesteś?

Komentarze (0):

Zadanie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".

Większość zdjęć użytych na platformie jest wygenerowana przez SI Dall-E
Licznik unikalnych odwiedzin: 3822